Zakątki Świata

Zakątki Świata to drugie czasopismo naszego wydawnictwa. Pierwszy jego numer ukazał się w 1996 roku. Początkowo pismo to poświęcone było turystyce krajowej oraz zagranicznej. Trzy lata później nastąpił jednak podział, w wyniku którego dwutygodnik Zakątki Świata skupia się wyłącznie na turystyce zagranicznej.

Pismo skierowane jest do wszystkich wielbicieli dalszych wypraw. Naszym celem jest inspirowanie do odwiedzania kolejnych miejsc, jak również ułatwianie organizacji podróży. Jesteśmy świadomi tego, że wiele osób marzących o zagranicznych wyprawach napotyka na ograniczenia finansowe. Z tego względu wiele uwagi poświęcamy sposobom na zmniejszenie kosztów podróży. Doradzamy, jak dojechać tanio dotrzeć do wybranych miejsc, a także gdzie szukać wygodnych, a zarazem niedrogich miejsc noclegowych.

Jednocześnie prezentujemy najpiękniejsze zakątki świata, zwracając uwagę zarówno na miejsca dobrze znane, jak i na te, które nie są zbyt częstym celem wypraw. W naszym czasopiśmie nie brakuje artykułów przeznaczonych dla miłośników natury oraz pięknych krajobrazów. Uwzględniamy także oczekiwania osób, które do wypraw zachęca przede wszystkim chęć poznania kultury innych narodów czy obejrzenia zabytków historycznych. Obok każdego artykułu znajdują się odpowiednie fotografie. Pismo tworzone jest głównie przez doświadczonych podróżników, jednak nie brakuje tutaj także tekstów napisanych przez naszych czytelników, którzy pragnęli podzielić się z innymi swoimi wrażeniami z zagranicznych podróży

.